Maduravoyal, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 34BVOPD8157R1ZQ
Approx. Rs 2,50,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 1001- 2500 Pouch per hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Liquid |
| Pouch Capacity | 50-200 grams |
| Pouch Length | 4 - 6 inches |
| Machine Power | 0-1 HP |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Filling Range | 100ml to 1000ml |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Stainless Steel |
| Power Consumption | 2kw |
| Driven Type | Electric |
| Filling Volume | 100ml to 1000ml |
| Voltage | 220v |
| Weight | 70kg |
| Frequency | 50Hz |
| Brand | Green World Automations |
| Phase | Single Phase |
| Air Pressure | 6 bar |
| Air Compressor | 2hp |
| Adjustable Height | Without Adjustable Height |
| No Of Cylinder | 2 |
| No Of Pipe | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 4,25,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Machine Type | Semi Automatic |
| Packaging Type | Cup |
| Filling Head | 1 head |
| Drive Type | Pneumatic |
| Suitable to Pack | Curd |
| Brand | PACK WELL |
| Power Consumption | 1 kW |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 500 cups/hour |
| Production Speed | 1000 cups/hour |
Approx. Rs 1,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Machine Power | 0-1 HP |
| Driven Type | Mechanical |
| Pouch Length | 2 |
| Usage/Application | Liquid |
| Automation Grade | Automatic |
| Pouch Capacity | 50-200 grams |
| Weight | 100kg |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,80,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 40 Piece/Min |
| Automation Grade | Automatic |
| Packaging Material | Plastic |
| Sealing Type | Center Seal |
| Packaging Type | Bags |
| Driven Type | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Green World Automations. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited