Maduravoyal, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 34BVOPD8157R1ZQ
Approx. Rs 1,85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | > 2500 Pouch per hour |
| Machine Power | 0-1 HP |
| Driven Type | Electric |
| Pouch Length | 2 |
| Voltage | 220v |
| Weight | 100kg |
Additional Information:
Approx. Rs 17,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Packaging Speed | 500 Pouch per hour |
| Machine Power | 1 HP |
| Driven Type | Pneumatic |
| Voltage | 220v |
| Weight | 300kg |
| Brand | green world automations |
| Pouch Capacity | 10 grams |
We are one of the leading manufacturer of Four Head Weigher Pouch Packing Machine.
Stand as a recognized brand in today's competitive market. This is due to tremendous effort & excellent input done to attain a quality & effective products.
Additional Information:
Approx. Rs 2,40,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Packing Speed | 10-20 pouch/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Pouch Capacity | 100-1000g |
| Brand | green world automations |
| Machine Type | Cup Filler |
| Voltage | 220v |
| Packing Material | LDPE |
| Sealing Type | Three Side Seal |
| Phase | Single Phase |
| Pouch Type | Pillow Pouch |
| Power Consumption | 1-2 kW |
| Structure Material | MS Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,45,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Machine Power | 1 HP |
| Driven Type | Pneumatic |
| Pouch Length | 4 |
| Voltage | 220 |
| Weight | 200kg |
| Filing Type | POUCH |
| Brand | GWA |
| Pouch Capacity | 1000 grams |
Explore More Products
© Green World Automations. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited