Maduravoyal, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 34BVOPD8157R1ZQ
Approx. Rs 2,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Packaging Speed | Varying of gram changes |
| Brand | Green World Automations |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Contact Parts | SS |
| Filler Type | Weighing |
| Pouch Counter | Yes |
| Temperature Controller | Yes |
| Number Of Tracks | 1,2,3,4 and Multi Tracks |
| Machine Weight | 250kg |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 3,25,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | More than 10000 pcs/hr |
| Power | 220v |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,30,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Production Capacity | 2000 Pouch/Hour |
| Automation Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Power | 50HZ |
| Usage/Application | BUSSINESS |
| Brand | GREEN WORLD AUTOMATIONS |
| Voltage | 220 V |
Approx. Rs 4,30,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 3000 Pouch/Hour |
| Brand | GREEN WORLD AUTOMATION |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 50HZ |
| Voltage | 220 V |
| Phase | Single Phase |
We “Green world Automations” Leading Manufacturer and Suppliers for Automatic pouch packing machines , Grocery pouch packing machines, VFFS pouch packing machine , FFS pouch packing machine , chips packing machine , snacks packing machine , dal packing machine , pickle packing machine , spices pouch packing machine , masala pouch packing machine , milk pouch packing machine , Rasna pouch packing machine , Pepsi pouch packing machine , water pouch packing machine , detergent powder packing machine , detergent liquid filling machine , honey filling machine , oil filling machine , edible oil filling machine , Diaper packing machine , Napkin packing machine , seeds packing machine , oil pouch packing machine , horizontal flow wrap packing machine ,pulses pouch packing machine , Bottle filling machine , semi -automatic Auger powder filling machine , Homeopathic medicine machine , herbal cutting machine , ANM-200 automatic mortar machine , Ribbon blender machine , potency raiser succession machine and etc,
Also Our Major Supplying Cities in Tamil Nadu Ariyalur, Chengalpattu, Chennai, Coimbatore, Cuddalore , Chidambaram, Dharmapuri, Dindigul , Erode, Kumbakonam , Kallakurichi, Kanchipuram, Kanyakumari,Karur, Krishnagiri, Madurai, Mayiladuthurai, Nagapattinam, Namakkal, Nilgiris, Perambalur, Pudukkottai, Ramanathapuram,Ranipet, Salem, Sivaganga, Tenkasi, Thanjavur,Mannarkudi, Theni, Thoothukudi, Tiruchirappalli, Tirunelveli, Tirupattur, Neyveli , Nagoor, Rameshwaram, Hosur, Nagarcoil, Tindivanam ,Marakkanam, Tiruppur,Tiruvallur, Tiruvannamalai, Tiruvarur, Vellore, Viluppuram, Virudhunagar Karaikudi, Palani , Cumbum , Nagercoil, Batlagundu, Kodaikanal, Kovilpatti, Maraimalai Nagar, Pollachi, Rajapalayam, Tiruvannamalai, Ooty . Kerala state in Thiruvananthapuram, Kochi, Alappuzha, Kozhikode, Malappuram, Kollam, Munnar, Thrissur, Palakkad, Kannur, Kottayam, Ernakulam, Idukki, Wayanad. Karnataka in Bengaluru, Mysuru, Mangalore, Kolar, Hubli, or Hubballi, Raichur, Udupi, Maharastra in Mumbai, Pune, Solapur Andhra Pradesh in Tirupati, Kadapa, Nellore, Anantapur , Nandyala , Guntur, Kakinada, Vijayawada, Visakhapatnam. Telangana in Hyderabad, Nizamabad, Warangal.
Explore More Products
© Green World Automations. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited