Maduravoyal, Chennai, Tamil Nadu
GST No. 34BVOPD8157R1ZQ
Approx. Rs 1,10,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Power Consumption | 2kw |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Packaging Type | Bottle And Pouch |
| Usage/Application | Industrial |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Pouch Capacity | 10-1000grams |
| Brand | Green World Automations |
| Machine Type | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 100ml to 1000ml |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Material | Paste |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | packets and Bottle |
| Change Parts Required | Nozzle |
| Power Consumption | 2kw |
| Driven Type | Electric |
| Warranty | 6 month |
| Machine Type | Automatic |
| Usage | Viscous Product |
| Application | Home Based |
| Air Pressure | 6 Bar |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Brand | Green World Automations |
| Accuracy | 3 gram |
| Phase | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 95,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Machine capacity | 10gram To 1000gram |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Pouch or Bottle |
| Power Consumption | 2hp |
| Driven Type | Electric |
| Material | Stainless Steel |
| Hopper capacity | 25kg |
| Capacity | Bottles |
| Fill Setting | Adjustable |
| Filling Range | 10gram To 1000gram |
| Maximum Pressure | 6 bar |
| Voltage | 220v |
| Frequency | 50Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | <1000 Piece/Hr |
| Material | Stainless Steel |
| Filling Volumes | 5- 50 ML |
| Power Consumption | Single Phase |
| Machine Type | Automatic |
| Voltage | Single Phase |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Green World Automations. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited